Dla cichych osób z głośnymi marzeniami

Witaj

meditation-277889

Jesteś cichą, osobą z wielkimi pomysłami i brakiem wiary w ich spełnienie? Czujesz, że możesz dać światu bardzo wiele, ale nie wiesz od czego zacząć? Przytłacza Cię nadmiar bodźców, strumienie informacji dobrych, złych, sprzecznych, głośnych, bardzo głośnych!!!

Co zrobić, aby w tym nieustającym gwarze ktoś usłyszał Twój cichy głos? Co zrobić by inni zrozumieli kim jesteś? Jak zrozumieć i polubić samego siebie? Jak zakumplować się ze swoim introwertycznym i często nieśmiałym wnętrzem?  Jak pozbyć się poczucia winy i zacząć naprawdę żyć?

Introwersja.pl to miejsce gdzie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

Chciałabym, żeby ta strona  stała się cichą przystanią dla wszystkich introwertyków i nieśmiałych, wrażliwych osób. Chciałabym, abyśmy wspólnie stworzyli miejsce, gdzie będziemy czuć się akceptowani, gdzie nie musimy niczego udawać.

W szczególności chcę pomóc introwertykom, którzy marzą o własnej firmie.

Zauważyłam, że mimo ogromu dostępnych informacji na temat prowadzenia własnej firmy, dla nas introwertyków informacje te są często bezużyteczne, bo tworzone są przez i dla ekstrawertyków.

Ja pokażę Ci jak być przedsiębiorcą zgodnie z Twoją cichą, refleksyjną naturą. Nauczę Cię jak promować firmę, jak sprzedawać i negocjować bez zbędnego zgiełku.

Pokażę Ci jak wykorzystać Twoje mocne strony i jak skompensować te nieco słabsze.

Kim jestem?

Jestem introwertyczką, marzycielką, nieustającą tropicielką wiedzy, przedsiębiorcą. Jestem żoną, mamą, przyjaciółką. Fascynuje mnie działanie ludzkiego mózgu, biznes, podróże.

Zanim odkryłam, że jestem introwertykiem, myślałam, że jestem gorsza niż inni  – zamknięta w sobie, nieśmiała. Ktoś kto zna mnie od lat pomyśli, że to niemożliwe. Dlaczego? Udawałam, że jestem ekstrawertykiem. Nauczyłam się mojej roli  do perfekcji. Ale grałam na scenie mojego życia i płaciłam za to wysoką cenę. Kiedy kurtyna opadała, kiedy zostawałam sama i mogłam już być sobą….. nie miałam na to siły.

Byłam wyczerpana udawaniem kogoś kim nie jestem.

Teraz już wiem, że nie muszę walczyć z naturą, nie powinnam nawet. Muszę być sobą, bo tylko wtedy mogę coś osiągnąć.

Ale jak być sobą w przytłaczającym, ekstrawertycznym świecie?

Musiałam odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Nie było łatwo. Popełniłam mnóstwo błędów, straciłam dużo czasu, ale było warto. Wiele już się dowiedziałam, ale wciąż się uczę. Popełniam błędy, ale staram się wyciągać wnioski i iść dalej.

Blog ten stworzyłam po to, by  podzielić się moimi odkryciami, by pokazać Ci skrót, którego ja nie znałam na początku mojej drogi i zaoszczędzić Ci kilka godzin (lub lat) i ułatwić wędrówkę na szczyt.

Nie jestem psychologiem, ani trenerem biznesu. Wszystko, o czym Ci powiem jest wynikiem moich własnych doświadczeń, poszukiwań, eksperymentów, niezliczonej ilości przeczytanych książek, rozmów i wywiadów z odnoszącymi sukcesy introwertykami.

Wciąż szukam lepszych, skuteczniejszych rozwiązań dla nas introwertyków. Jeśli chcesz dołączyć do mojej ekspedycji, zostaw swój e-mail. Razem osiągniemy więcej (i to bez wychodzenia z domu).

Zachęcam wszystkich do dzielenia się na blogu swoimi doświadczeniami, problemami, sukcesami. W szczególności zachęcam osoby, które prowadzą własna firmę, lub przygotowują się do jej otwarcia. Opowiedzcie jak radzicie sobie w hałasliwym świecie biznesu.

Cieszę się, że tu jesteście.

Kinga Gajko